Junioreiden päättäjäisten tunnelmia

Hämeenlinnan Judoseuran kevätkauden päättäjäiset järjestettiin Ahveniston uimarannalla 30.5. Junioritoimikunta oli järjestänyt tarjoiltavaa sekä ohjelmaa seuran jäsenille.

Alkuun paikalle saapui Hämeen Liikunta ja Urheilu ry:n puheenjohtaja Hannu Soro ja seurakehittäjä Tommi Lindroos kuvaamaan videokoosteen, jossa myöntää Hämeenlinnan Judoseuran Turpal Djoukaeville Vuoden nuori urheilija 2020 onnittelutaulun ja stipendin. Yleensä järjestettäisiin Urheilugaala, jossa palkinnot jaettaisiin, mutta tänä vuonna palkinnot jaettiin palkittavien kannalta sopivissa tilaisuuksissa. Linkistä pääsee lukemaan palkitut ja perusteet niihin. Hämeen Urheilugaala | Hämeen Liikunta ja Urheilu ry (hlu.fi)

Päättäjäisissä on tapana jakaa myös kevätkauden Juniori-cup mitalit sekä nopeimmasta ipponista pystit. Mitalit jaettiin heille ketkä paikalla oli, ja muut saavat mitalinsa jälkeenpäin judosalilta. Onnea vielä mitalisteille ja nopeimpien ipponien tekijöille!